قیمت انواع نبات در بازار

قیمت انواع نبات در بازار تابع ویژگی ها و مشخصه های مختلفی از جمله قیمت مواد اولیه قبلی و جدید و میزان کیفیت آن ها ، شرایط تورمی اقتصادی جامعه و کشور و شرایط کشش عرضه و تقاضا در بازار و همین طور کیفیت نبات تولید شده بستگی دارد .

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انواع نبات در بازار

در بازار انواع مختلفی از نبات وجود دارد که بنا به تقاضا و سلیقه مشتری هم به شیوه صنعتی در کارخانه ها و کارگاه های ساخت نبات و هم به شیوه سنتی که متداول ترین آن در بازار های قدیمی شهرهای مختلف کشور است تولید و عرضه می شود .

از جمله این نبات ها عبارتند از : نبات چوبی (نی دار) سفید و زرد (زعفرانی) و گیاهی ، نبات شاخه سفید و زرد (زعفرانی) ، پرده نبات ، کاسه نبات ، پودر نبات ، تخته نبات . نبات های تولیدی هم به صورت بسته بندی و هم فله به وفور در بازار وجود دارند .

انواع نبات در بازار

قیمت انواع نبات

قیمت نبات با توجه به این که نوع نبات چیست و چه مقدار مواد اولیه در تولید آن به کار می رود و هم چنین کیفیت مواد اولیه و میزان سفارش مشتری و عرضه و تقاضای بازار متفاوت می باشد .

در میان انواع نبات ، نبات چوبی یا نی دار به دلیل اینکه به صورت سری یا رشته ای مثل نبات شاخه و یا یک تکه و کلی مثل کاسه نبات ساخته نمی شود از قیمت بالاتری برخوردار می باشد .

از عوامل دیگر تاثیر گذار در قیمت نبات نوع کیفیت ماده اولیه است که در صورت بالا بودن مرغوبیت آن باعث افزایش قیمت نبات می شود . مورد بعدی میزان حجم و سفارش مشتری است که در حجم های بسیار بالا قیمت تمام شده آن برای خریدار کمتر خواهد شد .

و آخرین مبحث در موضوع قیمت نبات میزان عرضه و تقاضا برای این محصول می باشد که با افزایش عرضه نبات (در صورت کاهش تقاضا) قیمت آن کاهش می یابد و بالعکس .

قیمت انواع نبات

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما